اجاره خانه در ترکیه

همانطور که می دانید به دلیل مهاجرت بسیاری از افراد از کشور های مختلف و همچنین افزایش قیمت ملک، قیمت اجاره خانه در ترکیه نیز به طور چشمگیری افزایش پیدا کرده است و حتی در برخی از مناطق این مبلغ تا 5 برابر افزایش پیدا کرده است.

نحوه اجاره كردن بلند مدت واحد در تركيه

از آن جهت که اجاره خانه در استانبول ۲۰۲۱ تا به امروز دچار تحولاتی شده است، باید به این نکته اشاره کنیم که اگر شما قصد اجاره خانه ای به مبلغ 10000 لیر را دارید، باید پرداختی اول شما برای ورود به خانه و تنظیم قرارداد معادل 30000 لیر باشد. دو اجاره به عنوان رهن و یک اجاره محسوب می شود که در ترکیه مبلغ اجاره اول هر ماه پرداخت می شود.در بسیاری از مناطق لوکس استانبول، اجاره 1 سال به صورت کلی یا در دو قسط 6 ماهه پرداخت می گردد. اگر اجاره منزل شما 10000 لیر باشد، شما باید مبلغ 140000 لیر به عنوان 12 ماه اجاره به صورت یکجا و دو تا اجاره به عنوان رهن پرداخت می کنید.  همچنین شما می توانید با پرداخت هزینه کمتر نیز اجاره خانه در ترکیه ارزان انجام دهید و به راحتی در منطقه ای خوب و معقول زندگی کنید.

شرایط اجاره خانه در ترکیه

  • در بدو ورود حتما فیلمی از وسایل و واحد مورد نظر تهیه کنید و برای صاحب خانه ارسال بفرمایید تا هنگام تخلیه واحد با مشکل رو به رو نشوید.
  • هزینه شارژ ساختمان بر عهده مستاجر می باشد و حتما پیش از تنظیم قرارداد هزینه شارژ را از مالک یا از مدیریت مجموعه بپرسید.
  • برای اجاره خانه در ترکیه باید به سند توجه کنید که مسکونی باشد. در صورت سند تجاری، هزینه شارژ ساختمان شما تجاری حساب می گردد و همچنین برای اخذ اقامت قابل قبول نمی باشد.
  • باید به این نکته اشاره کنیم که زمانی که شما ملکی را اجاره می کنید، تا 5 سال قرارداد شما به صورت خودکار تمدید می شود و هر سال به دلیل نرخ تورم، مبلغ اجاره شما افزایش پیدا می کند.
  • اگر واحدي که شما اجاره كرديد به مبلغ ١٠،٠٠٠ لير، سال آینده به نرخ تورم مثلاً ٢٥٪؜ از مبلغ اجاره اضافه مي كنيد و قرارداد را می توانید تمدید کنید  و اقدام به اجاره آپارتمان مبله لوکس در استانبول نمایید.
  • پیش از اجاره خانه حتما اظمینان حاصل فرمایید که صاحب ملک همراه شما برای امضای قرار داد خواهد آمد. در غیر این صورت شما نمی توانید آدرس خود را در اداره نفوس ترکیه ثبت کنید و در برخی موارد نیز به ثبت آدرس در اداره نفوس نیاز مبرم دارید و ممکن است با مشکل مواجه شوید.
  • حداقل اجاره خانه در ترکیه 4000 لیر می باشد که مناطق ضعیف استانبول و آپارتمان های نرمال را شامل می شود.
  • اجاره روزانه در استانبول بسیار زیاد مورد استقبال قرار می گیرد و در قیاس با قیمت هتل در منطقه مشابه، بسیار به صرفه تر می باشد و امکانات بیشتری را در اختیار شما قرار می دهد.
  • اجاره خانه در استانبول روزانه بدین صورت می باشد که اگر تعداد روز های اقامت شما بیشتر شود، هزینه اجاره پایین تر دریافت می شود  و  از آن جهت که بسیاری از افراد به دنبال اجاره سوئیت ارزان در استانبول هستند، به راحتی می توانند در بهترین منطقه استانبول برای اجاره خانه اقدام نمایید.
5/5 - (37 امتیاز)

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)