خرید خانه در ترکیه

همانطور که می دانید كشور تركيه و خريد ملك در آن براي اكثر كشورهاي خارجي به جز چند مورد انگشت شمار امكان پذير می باشد، البته هر كشوري كه اجازه خريد ملك را به اتباع تركي بدهد ، تركيه هم اجازه خريد ملك را برای شهروندان آن كشور امکان پذیر می سازد. همچنین جهت اخذ پاسپورت و شهروندي كشور تركيه حداقل مبلغ خريد واحد بايد ٤٠٠،٠٠٠ دلار باشد كه تا ٣ سال حق فروش ملك مورد نظر را مالك نخواهد داشت و بعد از گذشت ٣ سال می تواند ملک مورد نظر را به تركها و خارجي ها بفروشد. البته این مبلغ پیش از ماه jun 2023 250,000$ بود. در ادامه برای مشاهده عکس و قیمت خانه در ترکیه می توانید با ما همراه باشید.

قیمت خرید خانه در ترکیه​

يكي ديگه از نكاتي كه بايد مد نظر داشته باشید ، این است که خريد خانه در ترکیه با 200 میلیون تومان اصلاً امكان پذير نيست که از جمله معایب خرید ملک در ترکیه محسوب می شود. شما مي توانيد با اين مبلغ يك خانه خوب در منطقه متوسط استانبول به صورت ١ ساله و پرداخت كامل ١ سال اجاره كنيد. همچنین خرید خانه در ترکیه با یک میلیارد خصوصا در شهر های بزرگ مانند استانبول امكان پذير نيست مگر در شهر هاي اطراف می توانید خرید خانه اقساطی در ترکیه انجام دهید كه اين مبالغ به صورت پيش پرداخت در نظر گرفته می شود كه این موارد بسيار محدود می باشد و با توجه به قانون خريد مجاز، ٧٥٠٠٠ دلار برای شهر هاي بزرگ و ٥٠،٠٠٠ برای دلار شهرهاي کوچک تر نیاز دارید.

قوانین خرید ملک در ترکیه​

از جمله نکات و قوانین مورد توجه هنگام خرید ملک خانه در ترکیه چه برای اقامت، گرفتن پاسپورت یا شهروندی، این است که حتما پول باید به دلار و یورو داخل حساب بانکی خریدار انتقال داده شود و در بانك معادل مريد ملك به لير تبديل می شود كه برگه deviz belgesi گرفته و جزء مدارك ارائه شود.یکی دیگر از قانون جدید خرید ملک در ترکیه که برای شهروندي و يا اقامتي بايد مد نظر داشته باشید ، مبلغ حداقل ٧٥٠٠٠$ براي گرفتن اقامت ملكي در شهر هاي بزرگ و ٥٠،٠٠٠ دلار براي شهرهاي کوچک تر می باشد اما مبلغ ٤٠٠،٠٠٠ دلار براي گرفتن شهروندي حتماً داخل سند بايد خورده باشد.

در برخی از مواقع  تركها براي فرار از ماليات مبلغ سند را كمتر ميزنند تا مشكلي براي شهروندان تركيه به وجود نیاید ولي براي كساني كه با خريد خانه مي خواهند اقامت ملكي  يا شهروندي بگيرند ، بايد حتماً حداقل مقدار تعيين شده را  در سند اعلام کنند. همچنین خريد ملك مسكوني باید بدین صورت باشد كه اسكان و اجازه سكونت گرفته باشد و پايان كار نیز داشته باشد ، در غير اين صورت با خريد ملك و مستغلات دیگر منجرب به اقامت ملكي نخواهد شد. باید به این نکته نیز اشاره کنیم که براي خريد خانه در ترکیه  براي گرفتن شهروندي هر نوع ملكي مجاز است. از طرفی اتباع خارجي تا سقف ٣٠ هكتار از اراضي تركيه را می توانند خریداری کنند و تنها مجاز به خريداري ١٠٪؜ از املاك هر ناحيه و شهر هستند.

5/5 - (35 امتیاز)

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)