سرمایه گذاری پرسود در ترکیه

یکی از متداول ترین سوالاتی که ممکن است برای هر فرد سرمایه گذار پیش آید، مربوط به ریسک سرمایه گذاری می باشد. از جمله این سوالات می توان به اینکه آیا می توان سرمایه گذاری امن در ترکیه داشته باشیم، اشاره کرد. باید به این نکته نیز اشاره کنیم که امنیت سرمایه گذاری در ترکیه برای سرمایه گذاران خارجی نیز بسیار بالا می باشد. همچنین یکی از سیاست های اقتصادی که موجب جذب سرمایه شده است، اعطای اقامت و شهروندی به سرمایه گذاران می باشد.  جهت مشاوره کسب و کار در ترکیه در ادامه می توانید با ما همراه باشید.

مشكلات سرمايه گذاري در تركيه

یکی از مهم ترین مشکلات سرمایه گذاری در ترکیه، بی ثباتی ارزش لیر به دلار می باشد که این کاهش ارزش لیر متاثر از مشکلات اقتصادی جهانی می باشد و با گذشت زمان ارزش خود را پیدا خواهد کرد.از جمله عواملی که به اقتصاد ترکیه کمک بسیاری می کند، صنعت توریسم می باشد که ریسک سرمایه گذاری را کاهش می دهد. تعداد گردشگران بالا که موجب رونق اقتصادی کشور ترکیه هستند، سبب ایجاد بهترین سرمایه گذاری در ترکیه می شوند به این دلیل که کشور ترکیه از جاذبه های گردشگری زیادی برخوردار می باشد و افراد بسیاری به دنبال اخذ اقامت و راه اندازی کسب و کار هستند.نکته دیگری که باید به آن اشاره کرد این است که زیر ساخت های مختلف ترکیه همانند خطوط هوایی جدید، فرودگاه های مختلف، مراکز خرید و… افزایش پیدا کرده اند که تاثیر بسزایی بر املاک نیز دارند و شرایط افزایش سرمایه گذاری را فراهم می کند.

البته ترکیه در قیاس با کشور های عضو سازمان همکاری و توسعه اقتصادی ( OECD) از پرداخت مالیات کمتری در برخی از بخش های اقتصادی برخوردار می باشد که همین سبب شده تا راه های سرمایه گذاری در ترکیه را هموار بسازد. همچنین یکی دیگر از نقاط قوت ترکیه می توان به بهبود عملکرد صادراتی این کشور اشاره کرد که باعث کاهش خطر کمبود بودجه در حساب جاری ترکیه می شود.

حداقل مبلغ سرمايه گذاري در تركيه

حداقل سرمایه گذاری در ترکیه بسته به هدف سرمایه گذاری شما متفاوت است. اگر هدف از سرمایه گذاری صرفا اخذ اقامت ترکیه می باشد، به صورت ملکی حداقل میزان 75000 دلار در شهر های بزرگ و 50000 دلار در شهر های کوچک می باشد. همچنین اگر هدف شما از سرمایه گذاری اخذ شهروندی و گرفتن پاسپورت می باشد، مبلغ برای خرید ملک حدودا 400 هزار دلار و از طریق سپرده بانکی 500 هزار دلار می باشد. البته باید به این نکته نیز اشاره کنیم که اگر سرمایه گذاری از طریق راه اندازی کسب و کار باشد، مقدار حداقلی برای ان وجود ندارد و تنها مقادیری که به عنوان پرداختی ها به دولت ترکیه باید داده شود، صورت بگیرد کفایت می کند. همچنین خرید زمین و ملک اگر تنها برای سرمایه گذاری  و برخورداری از بهترین تجارت در ترکیه باشد نه برای اخذ اقامت یا شهروندی با هر مبلغی امکان پذیر است.

5/5 - (28 امتیاز)

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)